E-Kayıt Sorgulama

Meb e-Okul Kayıt Sonuçları Sorgulama 2019-20202019-2020 Anaokul ilkokul ve ortaokul kayıt sonuçları açıklandı.

Çocugum hangi okula gidecek diye merak eden velilerimiz tc kimlik numarası ve doğum tarihi ile e okul kayıt sorgulama yaparak çocugunun hangi okulda kayıtlı oldugunu öğrenbilir..Anaokul ilkokul ve ortaokul kayıtları sorgulama ekranları aktif olmuştur buradan e okul kayıt sorgulama yapabilirsiniz

Çocuğum Hangi Okula Gidiyor Öğrenmek için TIKLA

MEB'den yapılan yazılı açıklamaya göre, 2019 -2020 eğitim öğretim yılı için bütün resmi okulların yani devlet okullarının 1. ve 5. sınıflarına öğrenci kayıtları, çocukların MERNİS bilgileri esas alınarak ikametgahlarına en uygun okula, herhangi bir başvuru olmaksızın, e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılıyor.

2019 İlkokul E-Kayıt Yerleştirme Sonuçları İçin Tıklayın

Bakanlıktan yapılan açıklama şöyle:

“2019 -2020 eğitim öğretim yılında bütün devlet okullarında eğitim görecek olan okul öncesi, 1’inci ve 5’inci sınıf öğrencilerin kayıtları ikametgah bilgileri esas alınarak e-Okul sistemi üzerinden gerçekleştirilmiştir.”

Ortaokul E-Kayıt Yerleştirme Sonuçları İçin Tıklayın

Çocuğum hangi okula gidecek,çocugum okula başlayacak mı,2019-2020 e okul kayıt sonuçları,e okul kayıt sorgulama işlemlerini yukarıdaki linklerden yapabilirsiniz

TC KİMLİK NO İLE ÖĞRENİLECEK

Veliler, Bakanlığın http://www.meb.gov.tr internet adresinde yer alan Veli Bilgilendirme Sisteminden, çocuklarının TC kimlik numaralarını yazarak, yerleştirildiği okulu ve okulun iletişim bilgilerini öğrenebilecek. Bu uygulama ile veliler, herhangi bir kırtasiyecilikle uğraşmadan, zaman kaybetmeden, belge temin etmeden ve başvuru ücreti, kayıt parası, zorunlu bağış gibi tartışmalara girmeden çocuklarının kayıtlarını gerçekleştirecek.

2019-2020 eğitim öğretim yılında yaşı tam olarak tutmayan ve dolayısıyla kayıtları veli isteğine bağlı çocuklar da ikametgahlarına en uygun ilkokullara geçici olarak yerleştirilecek. Bu yaş grubundaki çocuğunu birinci sınıfa göndermek isteyen velilerin okula yazılı istekte bulunmaları okula kesin kayıtları için yeterli olacak.

Özel eğitime ihtiyacı olan çocukların kayıtları eğitim öğretim yılı başında yapılacak

Özel eğitime ihtiyacı olan bireyler ile şehit ve muharip gazilerin çocuklarının kayıtları, velilerinin istemeleri ve durumlarını belgelendirmeleri halinde, 2018-2019 eğitim öğretim yılı başında, istedikleri resmi okula yapılacak.

Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra görev yeri değişen kamu görevlileri ile ikamet adresi değişen vatandaşların çocuklarının kayıtları, müracaatları halinde, yeni adreslerine en uyumlu okullara sistem tarafından otomatik olarak yapılacak.

Herhangi bir nedenden dolayı hiçbir okula kaydı yapılmamış çocukların velilerinin, öncelikle ilçe nüfus müdürlüğüne giderek adres kontrolü yaptırmalarının ardından ilçe milli eğitim müdürlüğü yetkililerini bilgilendirecek.

Özel okullara, konservatuvarlara ve imam hatip ortaokullarına adrese dayalı kayıt işlemi yapılamadığından, e-okul işlemleri açıldığında, çocuklarını özel okul, konservatuvar veya imam hatip ortaokullarına kaydettirmek isteyen velilerin doğrudan bu okullara başvurmaları yeterli olacak. Bu okulların yöneticileri, başvuran velilere gerekli kolaylıkları sağlayarak kayıt ve nakil işlemlerini gerçekleştirecek.

Meb e-Okul Kayıt Sonuçları Sorgulama 2019-2020 yorumları

 • Image Description
  Misafir
  03.09.2013

  İyi de e-kayıt bölümü açılmıyor ki o zaman ne yapacağız

 • Image Description
  PINAR
  25.06.2014

  okullar tc girin çıkıyor diyor.Ama sistem o kadar mükemmel ki nasıl nerden giriliyor belli değil .Tam size benzemiş.Ben böyle şey görmedim.Girebilen varsa bir zahmet paylaşsın çıldırmanın son safhasındayım

 • Image Description
  Tulayy
  25.06.2014

  bende açamıyorum e-kayıt bölümünü ne yapmamız gerekiyor

 • Image Description
  Tulayy
  25.06.2014

  bende açamıyorum e-kayıt bölümüne ne yapmalıyız

 • Image Description
  Misafir
  26.06.2014

  evet e-kayıt bölümünden sadece tc ile giriş yaptım ve okul kayıdımızın yapılmış olduğunu gördüm.
  teşekkürler ne büyük rahatlık. işyerindeyim ne gün kaybım oldu ne de onca kayıt parası derdi...
  bu sistem harika olmuş.

 • Image Description
  Misafir
  27.06.2014

  sistem çalışmıyor sanırım, dünden beri deniyorum ama hiç bir şey çıktığı yok. Yapan veya sayfayı açan varsa bir bilgi versin lütfen.

 • Image Description
  Misafir
  27.06.2014

  internet explorer deneyin ordan aciyor

 • Image Description
  Nazan
  01.07.2014

  Evet bir türlü açılmıyor ne yapacağız

 • Image Description
  mahmut
  01.07.2014

  expolerden deneyin açılıyor otomatik olarak kaydı yapılmış çocuğumun

 • Image Description
  mahmut
  01.07.2014

  internet expolerden girin kayıt yapılmış otomatik olarak

 • Image Description
  Misafir
  05.07.2014

  explorerdende açılmıyor...

 • Image Description
  Hatice
  11.07.2014

  2 tane çocuğum var birisi ilkokula diğeri ortaokula başlayacak ancak e kayıttan hangi okula gidecekler açılmıyor farklı günlerde farklı zamanlarda 2 haftadır deniyorum.

  acil dönüş yapabilir misiniz?

  tşk.

 • Image Description
  e-kayıt
  13.07.2014

  e kayıt sorgulama sistemi meb tarafından expolere re uygun olarak tasarlanmıştır..

  tarayıcınız firefox yada choreme ise expolererden deneyin açılacaktır

 • Image Description
  ayhan sırdar
  01.12.2014

  Aşağıda kimlik bilgilerini sunduğum çocuğum sisteminizde Ankara Yenimahalle Atakent İlköğretim Okuluna kayıtlı görünüyor. Kızım 2013-2014 ve 2014-2015 öğretim yıllarında Ankara Bahçeşehir Koleji Anaokuluna devam etmektedir.
  Gereğini bilgilerinize arz ederim.

 • Image Description
  Misafir
  26.05.2015

  2014 yılına ait ekran çıktığından 2009 doğumlu çocuğumun "yaşı tutmuyor" diyor.ekrana 2015 yazsalar olacak da bunlar o sorunu çözene kadar çocuk askere gider...