E-Kayıt Sorgulama

E-Okul Yeni Kayıt Nasıl YapılırBu sene ilk defa kayıt yaptıracak olan ilkokul ve anaokul öğrencileri kayıtlarını e okul sisteminden takip edecek..peki e okula kayıt işlemi nasıl yapılacak..E-okula Yeni Kayıt Nasıl Yapılır 2019-2020

2019 e-okul yeni kayıt işlemleri için tıklayın

E Okul Kayıt 2019-2020,okula yeni kayıt,İlköğretime yeni başlayacakların kayıtları ilk defa olacaklar meb tarafından e-okula girip sistem tarafından otomatik olarak yerleştirilecek.

5. sınıfa başlayacak öğrenciler ortaokul olarak belirlenen okullarda eğitimlerine devam edecek.
1. sınıfa başlayacak öğrenciler de ilkokul olarak belirlenen okullara sadece e-okul üzerinden kayıt yaptıracaklar.Bunlar daha evvel ev adreslerine göre belirlenen en yakın okula verilecektir. E-Okul sistemi tarafından tüm öğrencilerin, adreslerinin bulunduğu en yakın ilköğretim okuluna kayıtları yapılacaktır. İnternet üzerinden e- okul kayıt yerine girerek okula başlayacak çocuğun T.C kimlik numarasını girerek öğreniliyor.

E-okula Kayıt Yaşı 2019-2020 TIKLA

2019-2020 eğitim-öğretim yılında ilköğretim okulları birinci sınıflarına 2013 doğumlu çocukların kayıtları alınacak. Başka bir okula kayıt için ancak taşınam durmunda elinde yeni ikamet ile başvurmada değişebilecek.Öğrenci, okullar açıldığında, adres bilgileri doğrultusunda isminin çıktığı okula giderek ders başı yapacak. Öğrencinin isminin çıkması aynı zamanda kayıt belgesi anlamına gelecek. Bunun dışında, herhangi bir işlem yapmasına gerek bulunmayacak.

Kayıt ve nakillerde “herhangi bir karışıklık çıkması durumunda” Ulusal Adres Veri Tabanı’ndaki adres bilgileri esas alınacak. “Velilere kolaylık sağlanması ve adresin doğruluğunun tespiti açısından” okul yönetimleri elektrik, su, telefon, doğalgaz abonelik sözleşmesi, kira sözleşmesi veya tapu kaydı gibi belgeler isteyebilecekler.

Sistemde okula yerleştirilen şehit ve muharip gazi çocukları ile özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin velilerinin talep etmesi halinde istedikleri okula kayıtları daha sonra nakil yoluyla yapılacak.

Veliler kayıt için internetten form doldurulması sırasında veya okula başvurulması, ön kayıt yaptırılması, kayıt parası yatırılması gibi bir para alınmayacaktır.

Kayıtlarda “Yerleşim Yeri Adresinin” esas alınmasına rağmen, yurt dışında oturanlar ile yetiştirme yurdu, cezaevi, çocuk ıslah evi, öğrenci yurdu ve yatılı okullarda kalan çocukların“Diğer Adres” adlı ikinci adresleri yerleşim yeri adresi olarak değerlendirilecek.

İlköğretim hangi okula kayıt yapılacağını öğrenmek için ekayitsorgulama.com

1 yorum

zülfiye taskal
25.06.2014 16:01

okul kayıt işlemini merak ediyorum